Macki Gekona

Turniej Oława Autumn Chess Classic 2017 bardzo miło wspominać będą Emilka Pietrzak, Michał Rząsa i Karol Grubiak, czyli wszyscy gekonowcy, którzy tam pojechali. Emilka wygrała grupę 14 zawodników z IV kategoriami (i III dziewczęcymi). Dało jej to drugą kategorię. Gromadząc 6,5 punktu z 7 zostawiła resztę stawki daleko w tyle. W pokonanym polu zostali reprezentanci Kopernika Wrocław, Parnasu Oława, Jelonki Jelenia Góra i Polonii Wrocław. To był pokaz siły, dokładności i koncentracji. Szczególnie ta ostatnia - umiejętność skupienia się na grze - wyróżnia ją na tle pozostałych graczy. Wygląda to tak, jakby dorosła pani profesor udzielała lekcji początkującym adeptom szachów. Nic tylko patrzeć i naśladować.

Informuję stojących w kolejce wysłanników innych klubów, że Emilka nie jest na sprzedaż za żadną cenę

To, co zrobił w grupie Open Michał Rząsa, brat Mateusza, to istne żenua. No bo jak tak można - ludzie ćwiczą, trenują, przygotowują się do zdobycia kategorii, nastawiają szczyt formy na koniec stycznia, a ten przyjeżdża znikąd, w ogóle nieznany, bez kategorii i każdemu depcze marzenia, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. No kto to widział?

K. Grubiak i M. Rząsa wyłaniają się zza dyplomów

Karol Grubiak również jechał po zwycięstwo, jednak porażka z Michałem po zażartej batalii zepchnęła go na III miejsce. Trochę nieszczęśliwie, bo drugi na mecie Aliaksandr Tyszecki zajął to miejsce bez starcia z M. Rząsą. Tyszecki ominął zderzenie z rozpędzonym ekspresem i choć przegrał z K. Grubiakiem, na końcu był wyżej.

Czołówka grupy Open
1. Michał Rząsa 6 p.
2. Aliaksandr Tyszecki 5
3. Karol Grubiak 4,5
Startowało 26 graczy.

Konrad Szcześniak