Szkolne mistrzostwa powiatu

16 uczniów walczyło o zwycięstwo w grudniowych szachowych mistrzostwach powiatu szkół średnich. Swoje reprezentacje wystawiły: gospodarz - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Diecezjalne Liceum Humanistyczne, CKZiU oraz ZSiPO. Te dwie ostatnie tajemnicze szkoły to nic innego jak Mechanik i Rolnik, tak dla niepoznaki przeobrażone w "centra kształcenia" i "placówki oświatowe".


Od zawsze to "Carolinum" szachami stało, ale jakoś ostatnio podupadło i wstać nie może. Cóż, jak powiedział pan Tarej – wszystko płynie, więc zmieniają się i szkolne priorytety. Dziś karty w szachach rozdają uprzednio wymienione wszechnice. Która dysponuje asami – turniej wykazał.


Asy były trzy: Konrad Jadach (CKZiU), Dawid Rakowski (DLH) i Mariusz Olszowski (ZSiPO). 7 rund to krótki dystans. 1-2 pomyłki i mistrzostwo odjeżdża. Plan jest prosty – trzeba wygrywać i białymi, i czarnymi, nie oglądając się na innych. A więc z partii na partię, niczym walec, parli do przodu, zgodnie gubiąc punkty jedynie z sobą. To miało wyglądać tak: cała trójka wygrywa wszystko do końca, zdobywa po 6 punktów i decyduje punktacja pomocnicza, czyli szczęście. Do ostatniej rundy wszystko szło zgodnie z planem, ale na finiszu Rakowski się wyłamał, znaczy przegrał. Teraz już szczęście miało łatwiej, bo musiało wskazać palcem jednego z dwóch kandydatów. Zwyciężył Jadach, choć w bezpośrednim pojedynku z najgroźniejszym konkurentem przegrał...

Wyniki
1. K. Jadach (CKZiU) 6 punktów
2. M. Olszowski (ZSiPO) 6
3. D. Rakowski (DLH) 5
4. W. Bigos (ZSiPO) 4,5
5. K. Bruski (MOW) 4
6. S. Pawlinów (CKZiU) 4
7. P. Pawlik (ZSiPO) 3,5
8. L. Kelebay (ZSiPO) 3,5
9. M. Klakla (DLH) 3
10. M. Kula (DLH) 3
11. A. Szczepaniak (MOW) 3
12. K. Kulak (MOW) 2,5
13. G. Kulczycki (CKZiU) 2,5
14. P. Pryszcz (CKZiU) 2,5
15. P. Lewandowska (ZSiPO) 2
16. D. Wiche (MOW) 1

Mistrzem drużynowo została ekipa ZSiPO.

Konrad Szcześniak