Drużynowe mistrzostwo województwa dla Gekona!

Klubowa szafa na trofea nie jest zbyt obszerna, musimy więc mądrze dobierać, co w nią wsadzić. Puchary za drugie czy trzecie miejsca są przyjemne, ale zabierają miejsce. Naprawdę liczą się tylko te za zwycięstwa. Dlatego jechaliśmy po złoto i złoto przywieźliśmy. I za to, jak powiedział sędzia zawodów rozegranych 23 marca 2019 w Niemysłowicach Jan Siekaniec: "Przeszliście do historii".

Drużyna UKS Gekon Nysa w pierwszym starciu

Ubytki kadrowe do koszmar każdego trenera. Zawodnicy, których do odpowiedniego poziomu trzeba przygotowywać latami, potrafią odejść lub skończyć karierę ot tak, z wtorku na środę. Dlatego mistrzostwa zdobywają kluby o długiej ławie zmienników. Także w szachach.

W porównaniu z mistrzostwami ubiegłorocznymi, w Gekonie doszło do wstrząsu tektonicznego. Z powodu odejścia lub zakończenia kariery nie zagrali Rysiek Bochenek, Mateusz i Michał Rząsowie. Połowa teamu. Weszli zmiennicy i, o dziwo, drużyna zagrała jeszcze lepiej! Ubiegłoroczne srebro zamienili na złoto.

Runda I

Gekon - Strzelec Strzelce Opolskie 5:1

Życie nie znosi próżni. Odejście jednych odblokowuje drogę innym. Dzięki temu mógł zabłysnąć talent Wiktora Galli czy Dominika Czaka. Rezerwowi okazali się nie gorsi, a Gekon trzęsienie ziemi przeszedł bez strat.

Dominik Czak. Po solidnej grze zanotował najlepszy wynik na swojej szachownicy.

Runda II

Orlik Brzeg - Gekon 1,5:4,5

Niby drużyna, ale jednak każdy musi się wykazać indywidualnie. Są tacy, którzy mają kosić, i tacy, którzy mają uszczknąć cokolwiek. No choćby Paweł - nikt na pierwszej desce nie wymaga od niego 70 lub więcej procent. Za to dziewczyny, to co innego. Przyzwyczaiły nas, że są punktodajne, i tak było teraz. Marta nawet wygrała wszystko.

A to Karol Grubiak. Czyżby on też wygrał na swojej desce? O tak!

Runda III

Gekon - Grom Szybowice 6:0

W połowie turnieju liczyły się już tylko 2 ekipy. Rodło i my. Zgodnie wysoko wygrywając, zmierzaliśmy do nieuchronnej konfrontacji.

A tu Marta Opałka. Tak, tak, nie mylicie się - ona też wygrała na swej szachownicy.

Runda IV

Gekon - Rodło II Opole 3:3

Do meczu o złoto przystąpiliśmy z lepszą punktacją pomocniczą. To oznaczało, że przy remisie zostajemy mistrzami. Taki właśnie wynik padł, a najważniejszy punkt zdobył Karol Grubiak. Pozostało jedynie nie potknąć się w ostatniej rundzie.

Decydujący o złocie pojedynek z Rodłem Opole

Runda V

Zarzewie Prudnik - Gekon 1:5

Sport zna miliony przypadków, gdy trzeba było postawić jedynie kropkę nad "i", a jednak się nie udało. Nic z tych rzeczy. Od początku do końca skoncentrowani, nie dajemy Zarzewiu Prudnik żadnych szans. Jest zwycięstwo, jest sukces, jest świętowanie!

Mocno przemeblowana w porównaniu z ubiegłym rokiem drużyna sięga po złoto!


WYNIKI

1. UKS Gekon Nysa 9 p. meczowych, 23,5 p. indywidualnego
2. UKS Rodło Opole II 9, 21
3. LKS Zarzewie Prudnik 6, 16,5
4. SKS Orlik Brzeg 4, 16
5. SSz Strzelec Strzelce Opolskie 2, 8,5
6. LZS Grom Szybowice 0, 4,5


Wyniki złotej drużyny

1. Paweł Kocierz 1 (z 5)
2. Karol Grubiak 5!
3. Dominik Czak 4,5
4. Wiktor Galla 4
5. Emilia Pietrzak 4
6. Marta Opałka 5!

Konrad Szcześniak