Czy świat kompletnie zwariował?

Szok! You Tube usuwa filmy szachowe za sformułowania typu "białe kontra czarne". Ponoć rasistowskie. Odwołania nie dają rezultatu. Gdyby to był pierwszy kwietnia, pomyślałbym, że to żart primaaprilisowy. Może zmienimy nazwę z "Gekon" na "Klub Szachowy im. Zawiszy Czarnego"?

Szachy "Alicja w krainie czarów"

Debata o rasistowskim podłożu szachów dotyka cały świat. Wiele firm, obawiając się bojkotu lub procesów sądowych, usuwa niepoprawne politycznie nazwy i słowa ze swych akcji marketingowych. Tak postąpił np. francuski koncern kosmetyczny L’Oreal, który poinformował, że w ramach walki z rasizmem przestaje używać słów "biały", "wybielający" czy "jasny" na opakowaniach swoich produktów.

Komentarze internautów:

* Wszystkie filmy czarno-białe do usunięcia!
* Jadąc kiedyś pociągiem z Pragi (stolicy Czech) zobaczyłem napis na murze: SVET SE POSRAL. Blisko 30 lat temu jeszcze bym polemizował, ale teraz przekonałem się, że teraz już na pewno się posrał. Kolejnym krokiem zdaje się być zamiana białych na zielone, a czarnych na fioletowe, może wtedy nikt nie będzie mieć problemów z rasizmem.
* Nie mogą być zielone, bo się obrażą ekolodzy.
* Fioletowe? To nienawistny atak na dostojników Kościoła.
* Wnioskuję o ocenzurowanie filmów z serii "Harry Potter", ponieważ główny antagonista tytułowany jest "Czarnym Panem", co niezwykle demoralizuje dzieci już od najmłodszych lat.
* Póki jeszcze można, bez paru lat za kratami:
W restauracji siedzą dwaj Murzyni i jeden Mulat.
Przychodzi kelner i pyta się Mulata:
- Co podać, najjaśniejszy panie?

Jest jeszcze kwestia, że afroamerykańskie figury mają zaczynać

* Błagam, niech mnie ktoś obudzi z tego snu wariata...
* Kogoś zdrowo posrało... Z takich przegięć bierze się nienawiść.
* To ilu jest tych czarnych w 100 najlepszych szachistów?
* No właśnie. Afroamerykanie lub Afroafrykanie muszą zajmować pierwsze trzy lokaty. Pozostałe miejsca trzeba ustalić wg odpowiedniego klucza.
* Obawiam się o los zebr. Jak te zwierzęta w pasy czarno-białe uchowają się w tym chorym świecie?
* To dlatego widziałem ostatnio w supermarkecie czarną pastę do zębów.
* Proponuję zmienić nazwy figur na "postępowe" i "reakcyjne". Reakcyjne miałyby karę wieczną - zawsze ruszałyby drugie.
* W kolejce czekają bocian biały i bocian czarny.
* Australijska stacja ABC planowała organizację debaty, która miałaby rozstrzygnąć, czy szachy nie są aby rasistowską grą. Członkowie australijskiego klubu szachowego byli oburzeni pomysłem na debatę. Stacja ABC zaprosiła ich do uczestnictwa. Szachiści zauważyli, że ABC jest stacją państwową i za pieniądze podatników zajmuje się takimi bzdurami. Gracze stwierdzili, że pomysł, iż szachy są rasistowskie, jest absurdalny. Zapytują organizatorów debaty, czy sam fakt, że grają w szachy już czyni ich rasistami? Chcieliby się także dowiedzieć, czy jeśli wniosek końcowy potwierdzi obawy organizatorów, to czy reguły gry zostaną zmienione?
* Świat zwariował i idiocieje z każdą chwilą coraz bardziej. Nie wiem czy można mówić "biały jak mleko?" albo "czarny heban". Jednak Kaczyński był prorokiem kiedy mówił, że "nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne"!
* W nocy wszystkie koty są białe.
* Chciałbym kupić białą farbę do sufitu, czy pytając o nią w sklepie będę rasistą? Potrzebuję też tej drugiej, ale to już będzie przegięcie kupować je razem.
* Chyba musi wojna przyjść albo jakaś pandemia, ale taka mocniejsza. Wraz z postępem technologicznym maleje średnie IQ ludzi. Jakby padł internet to wielu by do kibla nie trafiło.
* To jak się powinno nazywać czarne figury w szachach? Figury w kolorze pochłaniającym całe widmo światła widzialnego?