Uśmiech nie tylko w nazwie

No jak się nie cieszyć, gdy nagrody płyną wartkim strumieniem do gekonowców? Tak w ogóle, to głuchołaski turniej uśmiechu ma bardzo ładne premie za czołowe miejsca. A tak się składa, że nasi lokują się na czołowych miejscach. Konkretnie na pierwszych.

To druga edycja niezwykle sympatycznego turnieju i jak zapewnia jego organizator i dobry duch Jacek Laskowski nie ostatnia. Ośrodek "Sudety" w Głuchołazach kojarzył się raczej z obozami piłkarskimi, ale gdy przyjechali giganci 64 pól, piłkarze gdzieś się trwożliwie poukrywali.

Zwycięzca w kat. do lat 12 - Wiktor Galla

Szachy są zwykle sprawiedliwe. Za rzetelną pracę odwdzięczają się zwycięskimi partiami. Ile dałeś od siebie, tyle otrzymujesz od nich. Są co prawda pewne aberracje, ktoś coś wygra, choć nie powinien, ktoś coś niesłusznie przegra (wszystkie przegrane są niesłuszne), ale w dłuższym okresie to się wyrównuje. Kto to zrozumiał - będzie wygrywał. Kto szuka drogi na skróty, pozostanie niereformowalnym zbieraczem cięgów. Proste.

Zwyciężczyni w kat. dziewcząt - Marta Opałka

Partie w większości przebiegały według jednego i tego samego schematu. W miarę poprawnie rozegrany przez obie strony debiut, w grze środkowej Marta, Wiktor czy Dominik przyciskają, uzyskując materialną przewagę, realizacja jej w końcówce. Czasem bez końcówki, gdy przewaga była zbyt wielka. Taka gra przystoi mistrzom województwa.

Zwycięzca w kat. do lat 14 - Dominik Czak (w środku)

Połączona grupa do 12 i 14 lat


1. D. Czak (Gekon Nysa) 8,5 p. (z 9)
2. W. Galla (Gekon Nysa) 8
3. P. Frąc (MDK Śródmieście Wrocław) 7
4. M. Opałka (Gekon Nysa) 6,5
5. M. Haidenko (Jesenik) 5
6. M. Janeczek (Miedź Legnica) 3
7. A. Sokołowski (Orlik Brzeg) 3
8. N. Morongova (Jesenik) 2
9. K. Kolarikova (Jesenik) 1
10. D. Vanicek (Jesenik) 1

W najmłodszej grupie (do lat 10) trzecie miejsce na 11 zawodników zajął Kuba Nowacki. Gratulacje.