Mistrzostwa województwa 2020

Ponieważ wszystko w tym roku jest inne niż zwykle, to i środki bezpieczeństwa są inne niż zwykle, i procedury turniejowe inne niż zwykle, i mistrzostwa województwa inne niż zwykle. I tylko worek medali gekonowców taki jak zawsze. Kolejne złote żniwa! Paweł Kocierz, Emilia Pietrzak, Marta Opałka i Mikołaj Skirzewski z tytułami mistrzowskimi, Dominik Czak, Natalia Pietrzak i Kajetan Skirzewski ze srebrnymi medalami. Świetnie zagrała nasza młodzież w Pokrzywnej!

Tu szalał wyłącznie wirus szachowy

Epidemia dotknęła też szachy. Ktoś się wystraszył, ktoś nie przyjechał. Życie. A że do odważnych świat należy, medale podzielili między siebie chwaccy i nieulękli. Znaczy my.

Obecne pojedynki szachowe przypominają starcia średniowiecznych kopijników

Kto trenuje, ten punktuje. Wynik jest bardzo ważny szczególnie w tym roku, gdy mnóstwo turniejów wypadło z kalendarza. Gra internetowa to jednak co innego i ma sporo wad. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa epidemia, a juniorskie lata uciekają. Każda więc okazja, by wznieść w górę puchar i zamoczyć w szampanie usta na przygiętej do ziemi ciężarem medali twarzy, jest bezcenna.

Mikołaj wygrywa jakiś turniej, potem wycofuje się z szachów, wraca, zdobywa złoty medal. To teraz chyba pora na zasłużoną przerwę...

Mikołaj Skirzewski w tym turnieju grał bardzo rozważnie, a niektóre jego posunięcia to istne perełki. Ot, choćby to:

Ruch czarnych

Elegancko wygrywa 1...Gg5! i hetman został złapany. Nie może uciec, a zabicie gońca przegrywa po 2...S:f3.

Nasza para eksportowa - Marta (złoto) i Natalia (srebro)

Szczególnie cenny był tytuł mistrzowski Pawła Kocierza, bo zdobyty po raz ostatni, w najbardziej prestiżowej, najstarszej kategorii. Żegnamy Pawła juniora, witamy Pawła seniora!

Najpoważniejszym przeciwnikiem Mikołaja Skirzewskiego (złoto) był brat (srebro)

Zorganizowane przez OZSzach mistrzostwa profesjonalnie sędziował M. Taboła. Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną, dobrze, że w ogóle się odbyły. Nikt nie umarł, nikt się nie zaraził. Szczęśliwych dzieci cała kupa. Oklaski pod każdym względem.