Walentynkowy turniej szachowy

Po raz kolejny gościnne trzewia Nyskiego Domu Kultury stały się areną pojedynków szachowych. Tym razem z okazji walentynek. Choć to okazja romantyczna i pełna miłości, żadnej miłości na szachownicach nie było. Cięto się do gołych króli, a remis był rzadkością.

Paweł Kocierz jak na początku zasiadł na pierwszej desce, tak do końca z niej nie wstał

Jak przystało na pierwszy numer startowy, Paweł Kocierz pokazał siłę. Grał niezwykle skutecznie, zwykle po debiucie realizując już tylko przewagę materialną. Jeśli poczynaniami ludzi kieruje jakaś istota wyższa, jakiś demiurg lub mojra, to ta pawłowa jest wyjątkowo nieżyczliwa i bezwzględna. I sympatyczność samego Pawła nic tu nie zmieni. Lico śmiałka bladło, gdy do Pawła siadło.

Kuba Nocoń niczym kobra hipnotyzował swych przeciwników sennymi ruchami

Kto jednak przyszedł na turniej, by się pobawić, znalazł tu cel swej wędrówki. A w bonusie strawę intelektualną, przy której oferta TV się chowa. Po czym wnoszę? Po tym, że na koniec pytano mnie, kiedy następna edycja. A powiedzcie szczerze, czy pytaliście, kiedy następna edycja np. "Słowa na niedzielę" lub "Ojca Mateusza"?

Ponieważ jedna z nagród była losowana, poproszono o dokonanie tej uroczystej czynności najmłodszego w stawce 8-letniego Michała Podborączyńskiego (drugi od prawej). Ten wylosował... siebie!

Bardzo miło, że odwiedzili nas przybysze z innych miast. Jeden nawet wygrałby turniej, gdyby nie Paweł. Jednak twierdza Nysa się obroniła. Ale bądźcie czujni. Kto wie, kogo nam przyśle los przy okazji następnych turniejów...


Wyniki końcowe

1. Paweł Kocierz Gekon Nysa 7 z 7!
2. Piotr Frąc Śródmieście Wrocław 5,5
3. Kacper Nocoń Gekon Nysa 5
4. Paweł Frąc Skoczek Milicz 4,5
5. Andrzej Jankowski Strzelec Strzelce Opolskie 4
6. Jakub Nocoń Gekon Nysa 4
7. Oskar Hys III LO Opole 4
8. Cezary Podborączyński Nysa 3,5
9. Mieczysław Jankowski Strzelce Opolskie 3,5
10. Piotr Jabłoński Gekon Nysa 3,5
11. Mateusz Zieliński 3,5
12. Marcel Boćwiński Gekon Nysa 3,5
13. Mateusz Rząsa Gekon Nysa 3
14. Adam Leżoń 3
15. Kajetan Kowal Kopice 2,5
16. Adam Nowak Nysa 2
17. Michał Podborączyński Nysa 1
18. Karol Podborączyński Nysa 0