Mistrzostwa sekcji SP nr 1

Na to, by rozegrać mistrzostwa sekcji, najmocniej nalegali najsilniejsi (i najstarsi). Zrzedła im trochę mina, gdy się okazało, że z półfinału na pierwszym miejscu do finału awansowała dziewczynka - Marta Tokarczyk. Oprócz niej awans wywalczyli Jakub Opałka, Karol Grubiak, Mikołaj Wawrzkowicz i Karol Piegza, a więc starzy znajomi z turniejów Zostań Szachowym Mistrzem.

Marta ma silne parcie na znajdowanie najlepszych posunięć. Nie rusza, póki nie nabierze pewności, że już nic lepszego się z pozycji nie da wydusić. Myśli, bada, przygląda się, zawisa z wyciągniętą ręką, by już, już, nagle zdecydowanym i pewnym siebie ruchem... ją cofnąć. Doprowadza to kąpanych w gorącej wodzie chłopaków do palpitacji. Oni by chcieli wygrywać już, natychmiast, niezwłocznie i niechybnie. Ale to nie z Martą. Żeby wydrzeć jej punkt, trzeba się mocno nagłowić, a i tak gwarancja żadna.

Jako rzekłem, wydzieranie szło opornie, do tego stopnia, że zwycięstwo w ostatniej rundzie dawało jej pierwsze miejsce! Pierwsze w stawce samych starszych, ogranych chłopaków! Szansa jednak przeszła bokiem, z czego najbardziej ucieszył się Kuba Opałka. Wykorzystał potknięcie rywalki i został mistrzem sekcji.

Wyniki finału
1. Jakub Opałka 3 (z 4)
2. Karol Grubiak 2,5
3. Marta Tokarczyk 2
4. Mikołaj Wawrzkowicz 1,5
5. Karol Piegza 1