Mistrzostwa województwa 2022 r.

Czy trzeci, czwarty albo któryś tam kolejny medal mistrzostw województwa może jeszcze przynieść radość? Ależ tak! I dumę, i szczęście, i satysfakcję. No, może jeszcze odrobinę strachu, gdy się widzi, że na tej samej sali strzelają łucznicy. Na szczęście w inną stronę i zwykle do tarcz.

Tym razem grano w hali prudnickiego Łucznika

Pamiętam, jak wiele lat temu sam grałem w mistrzostwach województwa juniorów. Jakie to było mocne przeżycie (o czym świadczy fakt, że pamiętam). I widzę tę samą radość dzieci. Okrzyk "zwycięstwo!" nie jest nawet potrzebny - wynik widać na twarzy.

Starczyńska Kornelia czy Nikola? Kornola!

Nie startowaliśmy w każdej grupie wiekowej, ale w tych, w których startowaliśmy, byliśmy faworytami. Doprecyzujmy: faworyt to taki ktoś, kto nie tylko gra lepiej niż pozostali, ale i potrafi wytrzymać ciśnienie. A w przypadku najmłodszych dzieci z tym wytrzymywaniem ciśnienia różnie bywa.

Natalia Pietrzak błysnęła formą i pod nieobecność siostry sięgnęła po medal. Jak najbardziej zasłużenie.

A jednak wytrzymali. Niczym Juliusz Cezar przyjechali, zobaczyli i zwyciężyli. Wiadomo, nie wszyscy. Niektórzy chapnęli srebro lub brąz, co w mocnej konkurencji także cieszy. Zawodnika, trenera, rodziców i kibiców. I dziadka. Bo dziadek, wiadomo, to zwykle pierwszy mistrz szachowy w życiu. I pierwsza ofiara bezwzględnego wnuczusia.

Niektórzy przepowiadali już Mateuszowi szachową emeryturę. Udowodnił, że jeszcze nie tak szybko.

Tegoroczny urobek graczy naszego klubu skrzy od złota. W grupie do 10 lat Maciej Wilman zdobył złoto z kompletem zwycięstw! Wśród dziewcząt triumfowała Nikola Starczyńska, a trzeci złoty krążek zdobył Mateusz Rząsa w grupie do lat 14! Tym samym UKS Gekon Nysa został najlepszym klubem w klasyfikacji medalowej. Oprócz tego Cezary Podborączyński zdobył srebro do lat 16, Marta Opałka srebro (do 14), Kornelia Starczyńska srebro (do 10), Natalia Pietrzak brąz (do 14), a Kuba Nowicki brąz (do 12).

Maciej Wilman (Gekon Nysa) złoto, Jan Makar (Rodło Opole) srebro, Józef Kapkowski (Szkoła Katolicka Opole) brąz


Mateusz Rząsa (Gekon Nysa) złoto, Wiktor Galla (Hetman Wrocław) srebro, Antoni Sokołowski (Orlik Brzeg) brąz


Nikola Starczyńska (Gekon Nysa) złoto, jej siostra Kornelia (Gekon Nysa) srebro, Wiktoria Wencel (Szybowice, brak na zdjęciu) brąz. Tak trzymać!


Konrad Szcześniak