Szachowe walentynki

Taki turniej mógłby się nazywać "walentynkowym", "dniobabciowym", być rozgrywanym z okazji "Dnia bez Oleju Palmowego" lub "Dnia Zerowej Tolerancji dla Okaleczania Żeńskich Narządów Płciowych" (naprawdę jest takie święto!). Nazwa to tylko pretekst. Ważne, że umożliwił chętnym rozegranie porządnego turnieju w idealnych warunkach. O te zadbał Nyski Dom Kultury. 21 graczom pozostało tylko oddać się ulubionej rozrywce.

Średnia wieku w naszych turniejach ciągle się obniża. Kto by pomyślał, że 14 - 16-latkowie to już weterani szachowych zmagań...


Siostry Starczyńskie bojowością zawstydziłyby niejednego mężczyznę. Figura więcej czy mniej - walczą tak samo. Nikomu nie ustąpią, nikomu nie okażą litości. W szachach sprawdza się to fantastycznie.


Gdy przychodzą gracze z Nysy - jest dobrze. A gdy jeszcze przyjeżdżają z daleka - znakomicie.


Na nyskich turniejach zawsze było dużo emocji, ale i zabawy. Martynie Rydz się chyba spodobało, bo przyjechała po raz drugi. Zapraszamy ponownie:-)


Kacper Kocierz i Wiktor Wolański dopiero zaczynają swą przygodę z szachami, ale już widać, że narkotyk uzależnił i ewentualna detoksykacja może się nie powieść


Im krótszy czas, tym Kamil Połata (z prawej) groźniejszy. Ale i w 10-minutówkach jest trudną przeszkodą.


Faworytem do wygrania turnieju był Paweł Kocierz i partię z Mateuszem Rząsą wygrał. Ale to jednak Mati pokazał najwyższą klasę i uniknął wpadek. Mateusz lubi kontratakować. Przetrzymuje napór przeciwnika, by wyprowadzić zabójcze przeciwnatarcie. A jeśli nie było zabójcze, to jeszcze jedno. Taka taktyka, choć w początkowym stadium partii jakaś taka szemrana, przyniosła mu pięć zwycięstw i remis oraz zasłużone pierwsze miejsce.


Uczestnicy. Tak, świnka Peppa też grała. Z powodu nieparzystej liczby graczy pauzujący musiał z nią wygrać.

Nie wszyscy wygrali (bo nie mogli). Nie wszyscy zdobyli nagrody (choć wielu). Za to wszyscy wychodzili napełnieni pozytywną szachową energią. I o to chodzi!


Wyniki końcowe

1. Mateusz Rząsa 6 p. z 7
2. Paweł Kocierz 5,5
3. Szymon Kozłowski 5
4. Adam Leżoń 5
5. Kamil Połata 4,5
6. Kacper Kraska 4
7. Cezary Podborączyński 4
8. Michał Drapała 4
9. Michał Podborączyński 4
10. Martyna Rydz 4
11. Tymoteusz Sekuła 3,5
12. Łukasz Kocierz 3,5
13. Dominik Unijewski 3,5
14. Kornelia Starczyńska 3,5
15. Julian Rychlik 3
16. Maciej Orzeł 3
17. Nikola Starczyńska 3
18. Aleksander Siudyło 2,5
19. Ignacy Kulig 2
20. Kacper Kocierz 2
21. Wiktor Wolański 1,5