Klocarze do boju!

Ciągle tylko te szachy i szachy. A przecież w życiu człowieka ważne są też inne rzeczy. Np. kloc. Dlatego w pogoni za nowymi emocjami chwilowo przerzuciliśmy się na tę dyscyplinę.

Kawiarnia Nyskiego Domu Kultury jeszcze takich pojedynków nie widziała. Nic dziwnego - mało jest turniejów kloca. Ta dyscyplina nie zdobyła sobie uznania, choć grono jej wielbicieli jest spore i ciągle rośnie. Jakoś tak traktowana jest po macoszemu chyba ze względu na frywolny charakter i zerową bazę materiałów do nauki. Żeby dyscyplina stała się poważna, trzeba wielu turniejów, mistrzostw i książek lub raczej w dzisiejszych czasach jakichś ważniaków, którzy z mądrą miną w filmiku wytłumaczą tajemnice gry amatorom.

A wg mnie warto to robić, bo dyscyplina jest przesympatyczna i daje mnóstwo radości. Gra się wyłącznie dla przyjemności, nikt się nie przejmuje rankingiem i nie spadnie korona z głowy, jak przegrasz ze słabszym. Nawet sobie Państwo nie zdają sprawy, ilu szachistów boi się występować w turniejach z tego powodu...

W naszym turnieju z okazji święta Konstytucji 3 Maja wystąpiło 10 par. Dobranych jako koledzy, koleżanki, rodzice z dziećmi lub zupełnie obcy, którzy po występie już obcy nie byli. Zdaje się, że skutecznie odciągnąłem od szachów kilkoro dzieci, za co powinienem dostać od FIDE jakieś ostrzeżenie. Wnoszę po okrzykach: "Prosimy o następny turniej też klocowy!". Da się zrobić. Z pewnością niebawem.

LZS Oborniki, czyli Piotrek Jabłoński i Artur Owczarek, zadziwili. Tak po prostu sobie po raz pierwszy przyszli i wygrali. No jak tak można, gdzie szacunek dla stałych bywalców?


Siostry Starczyńskie, czyli Star Twins, nie boją się niczego, z wyjątkiem losowania nagród. Losowanie przeraża. Jest zawsze, a one nigdy nic nie wygrały. Aż komisyjnie sprawdziłem, czy ich los w ogóle jest w puli. Pierwsza próba i co? I Star Twins!


Ala Ogórczak ma niepowtarzalną okazję, by odwrócić role i uczyć rodzica.


Helenka Wojtczak i Kacper Kocierz to Ogniste Smoki. Trzy pary spalili na popiół.


Gdyby była Grand Prix za nazwę, Klocokoksy otrzymałyby ją


Nic tak nie poprawia Kacprowi Nowakowskiemu nastroju jak dwa hetmany w ręce


Najmłodsze na turnieju, pierwszoklasistki Amelka Urbańska i Nina Kubica oprócz szachów trenują także karate. To widać.


Czy ognisty placek może mieć jakieś szanse w starciu z takim np. smokiem? Jak najbardziej! (Julia Krajewska i Weronika Oleksyk).


Tosty z Serem, czyli bracia Leżoniowie. Nie wiadomo, który to tost, a który ser.


Nie ma to jak zaplanować sobie zdobycie pewnej nagrody i właśnie ją zdobyć (bracia Wilmanowie)


Wespół w zespółWyniki końcowe

1. LZS Oborniki 6 p. z 7
2. Klocokoksy 6
3. Stockfishe 6
4. Tosty z Serem 4
5. Star Twins 4
6. Gumballe 3
7. Ogniste Smoki 3
8. Ogniste Placki JW 2
9. Ciamajdy 1
10. Spalone Kapcie 0