Do boju w podniosłym nastroju

W turnieju szachowym juniorów z okazji święta Konstytucji 3 maja po bardzo zaciętej grze zwyciężył Kacper Łosiewicz z Głuchołaz przed Dominikiem Stępniakiem z Prudnika i Kacprem Kraską z Siestrzechowic. Ponieważ Łosiewicz przegrał ze Stępniakiem, Kraska z Łosiewiczem a Stępniak z Kraską, wszyscy zdobyli po 6 z 7 i decydowały punkty pomocnicze. A te ustawiły taką a nie inną kolejność.

Czy na pierwszej, czy na ostatniej desce walczono tak samo. Zażarcie, impulsywnie, do gołych króli. Ten brak wyrachowania to chyba największa różnica między seniorami a juniorami. Wygrali faworyci - zawodnicy z kategoriami - ale każdy uczestnik wychodził z nagrodą. Jedni wybierali sobie sprzęt RTV, inni gry, jeszcze inni sterowane auta (zastrzegając, że to dla młodszego brata). Losowanie trofeów było jak zwykle najbardziej emocjonującą częścią zmagań.

Dzieci wychodziły jeszcze długo opowiadające, szczebioczące, mamroczące, paplające i trajkoczące swym rodzicom. A więc turniej się udał.

Szachy zmieniają Julię Żelazny z wesołej dziewuszki w poważną, głęboko myślącą szachistkę


Najmłodsi Oliwier Sokołowski i Filip Pasternak pomimo początkowego strachu dzielnie walczyli z przeważającymi siłami wroga


Jak Janek Kowalczyk zauważy nieprawidłowe posunięcie, cała sala natychmiast musi o tym wiedzieć. Obojętne czy przeciwnika, czy swoje...


Czołowa czwórka: Kacper Kraska, Julia Żelazny, Kacper Łosiewicz i Dominik Stępniak


Wyniki końcowe

1. Kacper Łosiewicz 6 p.
2. Dominik Stępniak 6
3. Kacper Kraska 6
4. Julia Żelazny 4
5. Wojciech Dybka 3,5
6. Błażej Hoffman 3,5
7. Jan Kowalczyk 3
8. Amelia Urbańska 3
9. Olgierd Maciuszek 3
10. Lena Szelwach 2
11. Oliwier Sokołowski 2
12. Filip Pasternak 0