Damy królują na bastionie

Cóż to za Dzień Dziecka bez turnieju szachowego. Lipny jakiś i wybrakowany. Nie mogło go więc zabraknąć w Nysie, a dokładniej na Bastionie św. Jadwigi. Bastion, choć ostatnio przejęty przez naukowców i innych jakichś eksperymentatorów z Centrum Nauki Sowa, służy jednak do walki. A skoro tak, to nasze biało-czarne szachowe armie znalazły tu swojskie przytulisko.

Kiedy naukowcy i wynalazcy zostali już skutecznie przepędzeni, trwożliwie kryjąc się w drugim skrzydle fortu, do boju ruszyły zbrojne drewniane hufce, kierowane rękami młodych generałów. Gdyby to były prawdziwe armie, już po chwili dziedziniec zapełniłyby trupy, a miejskie kanały spłynęły krwią. Takie to igrce zafundowali swym przeciwnikom nasi milusińscy w ramach Dnia Dziecka. Na szczęście wszystkie podłości, jakie sobie nawzajem dzieci wyczyniały, wszystkie świnie, jakie podkładały, miały miejsce na szachownicach i tylko w zgodzie z przepisami.

Po trzech godzinach gry okazało się, że najskuteczniej bije dziewczyna. A tuż za nią druga. Obie szacowne panie ze sobą zremisowały, resztę zniszczyły, czym pokazały, że jeńców nie biorą. Walki były krwawe i ciekawe także na niższych szachownicach, a po niektórych ciosach jeno skowyt i łzy niosły się po sali. Jednak nagrody skutecznie osuszyły fontanny żalu. Wojownicy wychodzili zadowoleni, z mocną obietnicą, że za rok to dopiero pokażą!


Adam Leżoń (z prawej) był bliski pokonania liderki, ale ta w niedoczasie znalazła straszliwe poświęcenie wieży, czym zgruchotała twierdzę białego króla


Michalina Popczyńska z Wrocławia grała bardzo dobrze, jednak remis w kluczowej partii z Martą Opałką oddał losy turnieju w ręce pana Buchholza. A ten wskazał na nysankę...


Marta Opałka nie była faworytką, gdyż miała drugi ranking turnieju. Jak wiadomo, grają jednak ludzie, nie rankingi...


Za udział wzięli


Wyniki końcowe

1. Marta Opałka Gekon Nysa 6,5 p. z 7
2. Michalina Popczyńska Śródmieście Wrocław 6,5
3. Adam Leżoń Nysa 5
4. Kacper Kraska Gekon Nysa 4
5. Zuzanna Popczyńska Śródmieście Wrocław 4
6. Julian Rychlik Gekon Nysa 3
7. Błażej Hoffman Goświnowice 3
8. Lena Szelwach Nysa 3
9. Julia Żelazny Gekon Nysa 2,5
10. Oliwier Sokołowski Nysa 2,5
11. Kacper Kocierz Nysa 2
12. Filip Pasternak Nysa 0