Rysio idzie za ciosem

Kolejne turnieje padły łupem zawodnika Akademii Szachowej Gekon Nysa Ryszarda Bochenka. Rysio może powiedzieć: "Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem". I to ze 100-procentową skutecznością, czyli wygrywając wszystkie partie!

Turniej juniorów (do lat 9) z okazji Dni Nysy 2014 przebiegał w Nyskim Domu Kultury. Przyjechali goście z Czech i Opola. Składał się z dwóch części - rozrywkowej, w której dzieci pląsały po sali, piły, jadły i dokazywały, oraz sportowej, w której śmiertelnie poważne walczyły na szachownicach. Nas interesuje ta druga, zamieszczam więc wyniki:

1. Ryszard Bochenek 7 punktów z 7 partii!
8. Adam Pirek (Czechy) 0

Na pochwałę zasługuje także dzielna postawa Niny Słobodzian i Mikołaja Wawrzkowicza. Obydwoje do końca walczyli o medal, jednak tym razem moc była z innymi. Zabrakło bardzo niewiele.

Rysio i Nina, czyli najlepszy junior i najlepsza juniorka

Drugim z turniejów, na którym Rysio Bochenek zakomunikował światu: "Przepraszam, ale ja tu rządzę!", były VIII otwarte mistrzostwa PSP nr 15 Opole. Wyrwał zwycięstwo gospodarzom w silnie obsadzonej najmłodszej grupie wiekowej.

1. Ryszard Bochenek 6 punktów z 6 partii!

Nawciskali nagród i każą trzymać

Tydzień później Rysio pojechał na turniej o Puchar Chrobrego do Niemodlina. Tam ten 7-latek, najmłodszy uczestnik zawodów, grając w kategorii szkół podstawowych, od początku musiał gonić rozstawionego z numerem 1. Marcina Skorupkę z Opola. Dopadł go w 4. rundzie, zastosował gambit Evansa i pokonał. Wszystkich wcześniej i później też. To już staje się pomału monotonne.

1. Ryszard Bochenek (Nysa) 6 punktów z 6 partii!