Złote mistrzostwa

W Mistrzostwach Powiatu Opolskiego w szachach zawodnicy nyskiej Akademii Szachowej na trzy kategorie przywieźli dwa złota

Jak zwykle nie zawiódł Rysio Bochenek (SP nr 1 Nysa). Wygrał w kategorii szkół podstawowych i to będąc najmłodszym uczestnikiem turnieju! Co więcej – obronił tytuł sprzed roku. W pokonanym polu pozostawił m.in. silnych zawodników z Opola – M. Skorupkę i P. Sydora. Startowało 9 graczy.

Najliczniej obsadzona (27 osób) była kategoria gimnazjalna, w której Akademia Szachowa Gekon nie miała swoich reprezentantów. Zwyciężył M. Pełka z Niemodlina przed K. Bajem i A. Kiwusem obaj z Zagwiździa.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie do zatrzymania był Tomasz Szawełło (DLH Nysa). Wygrał w pogromowym stylu wszystkie partie, rezerwując sobie pierwsze miejsce już na rundę przed końcem. Drugie zajął G. Kardasz z Opola, a trzecie B. Kurzawa z Prószkowa. Startowało 19 szachistów.

Tomasz Szawełło

Tomek jest graczem uniwersalnym, opiera swą siłę na solidnej podstawie strategicznej z elementami taktyki. Fascynację nauką szachów dzieli z fascynacją nauką wszystkiego, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich olimpiad i konkursów, w których udziałów już nikt nie zliczy. Między kolejnymi rundami, gdy rozemocjonowani gracze komentowali partie... przygotowywał się do następnego konkursu matematycznego. Szachy uczą mądrego gospodarowania czasem, ale nie aż do tego stopnia! Najwidoczniej nawet podczas tych kilku minut odpoczynku wytrenowana głowa naukoholika żądała kolejnej dawki wiedzy.

Doskonale zorganizowane niemodlińskie mistrzostwa zakończyło wręczenie nagród, czyli wypłata za lata pracy.

Konrad Szcześniak