Suchy Bór 2015

Na turnieju młodzieżowym w Suchym Borze Emilia Pietrzak (Gekon Nysa), zdobywając 4 p. z 7 partii, osiągnęła wynik dający jej 14. miejsce na 31 graczy i IV kategorię.

Emilka potrafi zagrać tak, że przeciwnikom odchodzi ochota na szachy


Emilka gra szachy totalne. Pragnie z pozycji wycisnąć więcej niż można. Wchodzi w nią nie tylko angażując wszystkie swoje myśli, ale i ciało - dosłownie - zawisa nad szachownicą, anektując ją, pochłaniając przestrzeń, spychając przeciwnika gdzieś w odległe peryferie stolika. Gdy tego mało, gra stojąc; nadzoruje wszystko z lotu ptaka, gotowa w każdej chwili zaatakować upatrzoną figurę lotem nurkowym. Energia, jaką wkłada w każdą partię, z łatwością przewróciłaby słonia. W ogóle nie zauważa przeciwnika, pochłonięta wydarzeniami na stole. Ten z przeciwka jest tylko manekinem, statystą w okopie, zbędnym dodatkiem do wojny, jaką prowadzi. Jako nędzny pył czuje, że tylko przeszkadza jej rozwiązywać sprawy najwyższej wagi państwowej. Ona walczy z figurami, nie żywą istotą naprzeciw. Jeśli przegra, przypatruje się im groźnie, marszcząc czoło jedyną zmarszczką, jaką udało się wytworzyć jej 9-letniej twarzyczce. Wyciągnięta ręka przeciwnika? Ach tak, on tu jeszcze jest...

Świetnie, szczególnie drugiego dnia, grał też Kuba Opałka, który wydrapał się na najwyższe szachownice


Po rundzie obowiązkowa analiza na trawce. To dlatego zawodową chorobą szachistów jest nie bzik, a lumbago, artretyzm i reumatyzm.


Nasze cheerleaderki tak się zapatrzyły na mistrzów siatkówki, że zapomniały o tańcach i pomponach. Duży minus.


...tym bardziej, że profesjonalizm ataków i obron zapierał dech w piersiach


Urocze cheerleaderki próbowały potem tuszować nietakt, otaczając opieką, przynosząc lodowe rolady, obiady i lemoniady, ale niesmak pozostał :-)


Prawdziwy gekon żaby się nie boi


Nagrodzeni gekonowcy. Szczególny powód do dumy ma Milenka Lemiowska, która zdobyła puchar dla najlepszej zawodniczki w grupie do lat 8.


Wyniki (bez podziału na grupy wiekowe)

1. Lucian Vantuch (Czechy) 6,5 p. z 7
2. Nikodem Bialik (Rodło Opole) 5,5
3. Andrzej Czernecki (Rodło Opole) 5
4. Magdalena Gaj (GCKiP Czarna) 5
5. Weronika Zabrzańska (Hetman Koronny Trzebinia) 5
...
13. Jakub Opałka (Gekon Nysa) 4
14. Emilia Pietrzak (Gekon Nysa) 4
22. Ryszard Bochenek (Gekon Nysa) 3
24. Milena Lemiowska (Gekon Nysa) 2,5