Drużynowe mistrzostwa województwa szkół podstawowych 2016 r.

Trenujący w Gekonie uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 10 wybrali się na podbój województwa. Drużynę SP 1 stanowili 1. R. Bochenek 2. J. Opałka 3. K. Grubiak i 4. A. Krysiak. W Dziesiątce grali 1. J. Lagelbauer 2. K. Sprysak 3. P. Szewczak 4. Z. Sałamaj.
Rozpęd należało wziąć w Bodzanowie, gdzie rozgrywano ćwierćfinały. Ta przeszkoda okazała się łatwa do pokonania. Jedynka zwyciężyła, Dziesiątka była druga. Etap drugi rozgrywano w Kuniowie i Opolu. Tu zwykle nyskie szkoły kończyły swoją przygodę z szachami. Nie tym razem. Obie zagrały świetnie i obie zajęły w swoich półfinałach drugie miejsca, pewnie zmierzając do finału (awansowały po 4 ekipy).

5. SP Szybowice 3,5

Podział medali w finale w latach wcześniejszych zwykle był wewnętrzną sprawą drużyn opolskich. Gekonowcy jednak poczuli swą moc i wespół w zespół mieli wielką ochotę chapnąć jakiś komplecik. I choć tegorocznym mistrzom Nyskiej Ligi Szachowej - SP nr 10 się nie udało (pechowo przegrała z drużynami, które wyprzedziła w eliminacjach), SP nr 1 sięgnęła po brąz!